Kseniia Prostitova 

Piyanist & Besteci & Vokalist & Eğitmen


- Uluslararası ödüllü Türk ve Rus asıllı bağımsız müzisyen, müzikal bir ailede doğmuştur. İlk eğitimini besteci babası ve ses sanatçısı annesinden almıştır. 
- Rusya'da dahi çocuklar statüsünde devlet bursuyla piyano bölümünde okumuş 17 yaşında yüksek lisans derecesiyle üniversiteyi bitiren en genç mezunlardan biri olmuştur.
- İlk piyano resitalini 4 yaşında, ilk orkestra ile solist olarak konserini 8 yaşında vermiştir. Dünyaca ünlü şefler, orkestralar ve salonlarda 200 den fazla konser vermiştir. 
- Piyano virtüözü olan sanatçı genç yaşlardan itibaren birçok beste de yapmıştır. Bestelerinin bazılarına kaydettiği albümlerde de yer vermiştir. 
- Bestecilik ve usta piyanistliği dışında tanrı vergisi harika bir sesi vardır. Türkçe ve yabancı pop ve caz şarkılarını da müthiş bir biçimde seslendirip aynı zamanda piyano ile çalmaktadır. 
- 2023 yılından itibaren sesi, besteciliği, düzenlemeleri ve piyanistliği ile "Müzikal İllüzyon" adını verdiği pop ve caz müziklerinin en seçkin örnekleriyle Türkiye'yi karış karış gezerek konserler vermeye başlamıştır.